Logo Erasmus+ 2024

14 listopada 2025 roku odbyła się konferencja, której celem było upowszechnianie projektów mobilności realizowanych w ramach programu Erasmus plus.

KONKURS HISTORYCZNY
„ Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski”

W związku z 1000 rocznicą koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie na projekt monety lub banknotu z wizerunkiem Bolesława Chrobrego. 7 listopada 2025r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników tego konkursu. Spośród wszystkich prac Komisja Konkursowa wybrała najlepsze, przyznając dyplomy, nagrody główne oraz wyróżnienia:

I miejsce: ex aequo
Dominika Rulska 4e
Szymon Suwalski 4a

II miejsce: ex aequo
Maria Biskup 4d
Filip Masiak 3cz

III miejsce: ex aequo
Bartosz Rybarczyk 4a
Marzpet Hakobyan 4a

wyróżnienia:
Jakub Sowiński 4e
Oliwia Zapalska 3d
Wiktoria Jażdżewska 4e
Maja Golańska

Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim laureatom GRATULUJEMY !!!


[ Galeria ]

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ FOTOGRAFIĘ PATRIOTYCZNĄ

7 listopada 2025r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na najpiękniejszą fotografię patriotyczną. Spośród wszystkich fotografii Komisja Konkursowa wybrała najlepsze przyznając dyplomy, nagrody główne oraz wyróżnienia:

I miejsce: Zuzanna Lipecka 4b

II miejsce: Miłosz Kuciapski 4a

III miejsce: Szymon Suwalski 4a

wyróżnienia:

Sajmon Racinowski 3cz

Tytus Kamiński 3cz

Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim laureatom GRATULUJEMY !!!


[ Galeria ]

Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie na początku swojej edukacyjnej drogi, brali aktywny udział w otrzęsinach. W tym roku organizacją integracji, zajęli się uczniowie klas czwartych. Koordynatorki przedsięwzięcia Natalia Borowska, Patrycja Kochańska, Oliwia Panuś i Nicola Szweda pod bacznym okiem pedagoga Jacka Grabowskiego i wychowawcy klasy 4E Mateusza Tuńskiego, przygotowały wiele atrakcji. Wychowawcy klas pierwszych Emilia Świeca, Ewa Tomaszewska i Jacek Maćkowski wraz z uczniami brali aktywny udział przygotowanych zadaniach. Podczas uroczystego podsumowania, pan dyrektor Sławomir Kulpiński podziękował organizatorom i wręczył dyplomy oraz statuetkę kota, klasie 1A, która zajęła pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła klasie 1C a trzecie miejsce podium zajęła klasa 1B. Wszystkie klasy otrzymały dyplom i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Była to bardzo wyrównana walka.


[ Galeria ]

W dniu 7 listopada 2025 r. technicy logistycy klasy 1A i 3B uczestniczyli w wycieczce szkolnej do największej w Europie fabryki samochodów marki Volkswagen i MAN w Wrześni.


Wyjechaliśmy luksusowym trzyosiowym autokarem rejsowym o 7.00 z Więcborka, następnie o godz. 10.00 zaczeliśmy zapoznawanie się z infrastrukturą fabryki samochodów, procesem produkcyjnym z zastosowaniem najnowocześniejszych na świecie technologii i narzędzi Lean Menagement (LM). Zobaczyliśmy cały proces produkcyjny samochodów dostawczych, zautomatyzowany systemami Siemens AG i zrobotyzowany systemami KUKA. Fabryka produkuje dziennie 450 samochodów a rocznie nawet 100 000 sztuk. Obserwacja na żywo produkcji samochodów dostarczyła uczniom niebywałych wrażeń poznawczych, fabryka funkcjonuje jak przysłowiowy szwajcarski zegarek. Około godziny 12.00 wyruszyliśmy do McDonalda na posiłek, następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Więcborka. W autokarze ujawniły się talenty muzyczne, uczniowie śpiewali znane szlagiery, około godziny 15.00 wróciliśmy do Więcborka z przekonaniem, że wspólnie spędzony czas na wycieczce był bezcennym doświadczeniem i przeżyciem.
.

 


[ Galeria ]

7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. W tym roku na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, reżyserki spektaklu Monika Bujewska i Emilia Świeca, przygotowały historyczne przedstawienie, nawiązujące do "Dziadów" Adama Mickiewicza. W trakcie przedstawienia wybrzmiała "Rota" jedna z najważniejszych polskich pieśni. Tego dnia odbyło się podsumowanie konkursów historycznych i na plakat o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej.
Na zakończenie spotkania z historią, cała społeczność szkolna o godzinie 11:11, zaśpiewała Hymn Polski, włączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" stało się naszą szkolną tradycją. W tej podniosłej chwili, uświadomiliśmy sobie, jak ważne są wspólne wartości i szacunek do naszej Ojczyzny oraz niezmąconą pamięć o tych, którzy polegli w walce o wolność Polski.


[ Galeria ]

CKZiU w Więcborku dołącza się do akcji ONKOMIKOŁAJE!

I Ty możesz zostać "Świętym Onko Mikołajem".
Nowe rzeczy wymienione na plakacie, możesz przynieść do gabinetu pedagoga szkolnego (nr 14) do 2 grudnia 2025 r.

Pomaganie pomaga

Szkolni wolontariusze w akcji sprzątania cmentarza parafialnego

W czwartek, 30 października 2025 roku, grupa wolontariuszy z naszej szkoły, pod opieką pana Jakuba Kiedosa, wzięła udział w akcji sprzątania cmentarza parafialnego w Więcborku. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Mieszkańców Więcborka oraz Gminę Więcbork. Celem inicjatywy było uporządkowanie terenu przed Dniem Wszystkich Świętych oraz kształtowanie postaw społecznej odpowiedzialności i szacunku dla miejsc pamięci. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy!


[ Galeria ]

21 października 2025 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zawody Powiatowe "Licealiada" w piłce nożnej.

Nasza drużyna chłopców zagrała bardzo dobrze zajmując I miejsce i uzyskując tym samym możliwość reprezentowania naszego Powiatu w wiosennych zawodach Wojewódzkich.

Reprezentacja chłopców: Dominikowski Krzysztof, Dominikowski Maciej, Hakobyan Marzpet,Jankowski Maciej, Konieczny Filip, Latzke Miłosz, Lisiecki Filip, Mazurek Bartosz, Piekut Adrian, Piekut Sylwester, Zenel Wojciech

Opiekun: Mateusz Tuński


[ Galeria ]

15 października 2025 roku w naszej szkole, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie to, było doskonałą okazją do podziękowań i uhonorowania pracy nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty.
Na początku uroczystości dyrektor szkoły wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom, doceniając ich zaangażowanie i profesjonalizm. Uczniowie z kolei podziękowali kadrze pedagogicznej, wręczając słodki upominek, co było miłym gestem uznania za ich trud i codzienną pracę. Samorząd uczniowski przygotował dla uczestników kilka atrakcji. Najpierw odbył się konkurs plastyczny dla nauczycieli pt. "Logo CKZiU", w którym nauczyciele zaprezentowali swoje kreatywne projekty związane z logo naszej szkoły. Ponadto uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o szkole, który sprawdził ich znajomość historii i codziennego funkcjonowania placówki.
To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak ważne jest docenianie pracy nauczycieli i budowanie pozytywnej atmosfery w naszej szkole.


[ Galeria ]

Strony

Kalendarz

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2026
 

Nr konta RR

44 8162 0003 0000 0361 2000 0010

Perspektywy 2021

Kwalifikacje Cambridge

Kwalifikacje Cambridge

BIP

DBI

Patronat

Współpraca

Twarzoksiążka