
Kończąc pierwszą klasę Technikum postanowiliśmy zweryfikować naszą wiedzę zawodową z zakresu hotelarstwa, gastronomii oraz częściowo z logistyki. J Gdzie to zrobić najlepiej? Wiadomo – w Kołobrzegu. Miasto to zasłużenie nosi miano „mekki polskiego hotelarstwa” dzięki największej bazie noclegowej w kraju. Słynie ono z prestiżowych obiektów 4- i 5-gwiazdkowych z rozbudowanymi strefami SPA i Wellness, a także unikalnego zaplecza edukacyjnego kształtującego przyszłe kadry w tej branży. Właśnie w celu poczucia atmosfery pracy w branży hotelarskiej zapragnęliśmy odwiedzić wysokiej klasy hotel w Kołobrzegu. Na nasze zapytanie szybko odpowiedział jeden z najpopularniejszych i najbardziej luksusowych hoteli w Kołobrzegu: - Marine Hotel by Zdrojowa. Jest to 5-gwiazdkowy obiekt położony zaledwie 20 metrów od plaży, ze strefą SPA & Wellness i z widokiem na morze.
Takiego przyjęcia nie spodziewał się nikt z nas. Od samego początku poczuliśmy się jak goście VIP. Zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor Hotelu - Katarzynę Matusko oraz Kierownika Recepcji Pana Pawła Brzezińskiego. Wraz z innymi kierownikami poszczególnych działów opowiedzieli nam oni o organizacji, infrastrukturze hotelu oraz o początkach swojej pracy. Można było zauważyć ogromne zaangażowanie zespołu i pasję z jaką opowiadali o swojej pracy, a wszystko po to, aby zapewnić gościom jak najlepszy komfort i obsługę na najwyższym poziomie.
Po wykwintnym poczęstunku zapoznaliśmy się ze wszystkimi komórkami funkcjonalnymi Hotelu Marine. Rozpoczęliśmy od gastronomii, poprzez dział organizacji eventów i przyjęć, dział służby pięter z najwyższej klasy apartamentami, dział SPA&Wellness, kończąc na części recepcyjnej. Długo by opowiadać o zaletach tego hotelu. Najlepiej zajrzeć na ich stronę www.
Po części edukacyjnej udaliśmy się na spacer wzdłuż malowniczego morza, aż do latarni morskiej, będącej symbolem bezpieczeństwa i wyjątkowego klimatu tego miejsca.
Podczas całej wycieczki często rozmawialiśmy o możliwościach podjęcia pracy zawodowej, praktykach i stażach dla przyszłych hotelarzy i gastronomów nie tylko w Kołobrzegu. Była to doskonała okazja, abyśmy zobaczyli, jakie perspektywy zawodowe stoją przed nami po ukończeniu nauki.
Jesteśmy przekonani, że ta wycieczka była nie tylko wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, ale także inspiracją do dalszego rozwoju i realizacji marzeń o pracy w branży hotelarskiej i gastronomicznej.
Dziękujemy wszystkim pracownikom, w szczególności Pani Dyrektor Hotelu Marine by Zdrojowa – Katarzynie Matusko i Kierownikowi Recepcji, Panu Pawłowi Brzezińskiemu za poświęcony nam czas i zaangażowanie podczas zajęć edukacyjnych w tym przepięknym hotelu, a Panom Barmanom za zachęcający do poszerzania naszych umiejętności pokaz sztuki barmańskiej i baristycznej.
Hotelarze i Gastronomicy z klasy 1b oraz Logistycy z klasy 1a i 2a
z nauczycielkami przedmiotów zawodowych:
Panią Joanną Bondarczyk i Panią Ewą Tomaszewską
[ Galeria ]