10 czerwca w środowe przedpołudnie wolontariusze z Międzyszkolnego Klubu Wolontariuszy „Amicus”, pomogli w organizacji "X Festiwalu Piosenki Turystycznej w Więcborku- na Góralską nutę". Organizatorem festiwalu był Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku.
Uczniowie/ wolontariusze: Bartłomiej Adamczak, Gracjan Łochowicz, Aleksander Adler, Jakub Omasta, Jakub Olszak, Maciej Denkiewicz, Ewa Kulik, Zofia Nickel, Weronika Dziekanowska, Julia Nowicka, Kacper Jankowski, Gosia Powalisz, Ksawery Kamiński i Daria Konopnicka pod bacznym okiem opiekuna Wolontariatu pedagoga Jacka Grabowskiego wraz wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku, mieli ręce pełne roboty.
Z uśmiechem na twarzy zaangażowali się w nietuzinkową akcję. Więcborki Festiwal stał się znakomitą okazją do wspólnego przekazywania dobra. Pomaganie Pomaga. Brawo Wy , brawo My !.
Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników!


[ Galeria ]

Kończąc pierwszą klasę Technikum postanowiliśmy zweryfikować naszą wiedzę zawodową z zakresu hotelarstwa, gastronomii oraz częściowo z logistyki. J Gdzie to zrobić najlepiej? Wiadomo – w Kołobrzegu. Miasto to zasłużenie nosi miano „mekki polskiego hotelarstwa” dzięki największej bazie noclegowej w kraju. Słynie ono z prestiżowych obiektów 4- i 5-gwiazdkowych z rozbudowanymi strefami SPA i Wellness, a także unikalnego zaplecza edukacyjnego kształtującego przyszłe kadry w tej branży. Właśnie w celu poczucia atmosfery pracy w branży hotelarskiej zapragnęliśmy odwiedzić wysokiej klasy hotel w Kołobrzegu. Na nasze zapytanie szybko odpowiedział jeden z najpopularniejszych i najbardziej luksusowych hoteli w Kołobrzegu: - Marine Hotel by Zdrojowa. Jest to 5-gwiazdkowy obiekt położony zaledwie 20 metrów od plaży, ze strefą SPA & Wellness i z widokiem na morze.

Takiego przyjęcia nie spodziewał się nikt z nas. Od samego początku poczuliśmy się jak goście VIP. Zostaliśmy powitani przez Panią Dyrektor Hotelu - Katarzynę Matusko oraz Kierownika Recepcji Pana Pawła Brzezińskiego. Wraz z innymi kierownikami poszczególnych działów opowiedzieli nam oni o organizacji, infrastrukturze hotelu oraz o początkach swojej pracy. Można było zauważyć ogromne zaangażowanie zespołu i pasję z jaką opowiadali o swojej pracy, a wszystko po to, aby zapewnić gościom jak najlepszy komfort i obsługę na najwyższym poziomie.

Po wykwintnym poczęstunku zapoznaliśmy się ze wszystkimi komórkami funkcjonalnymi Hotelu Marine. Rozpoczęliśmy od gastronomii, poprzez dział organizacji eventów i przyjęć, dział służby pięter z najwyższej klasy apartamentami, dział SPA&Wellness, kończąc na części recepcyjnej. Długo by opowiadać o zaletach tego hotelu. Najlepiej zajrzeć na ich stronę www.

Po części edukacyjnej udaliśmy się na spacer wzdłuż malowniczego morza, aż do latarni morskiej, będącej symbolem bezpieczeństwa i wyjątkowego klimatu tego miejsca.

Podczas całej wycieczki często rozmawialiśmy o możliwościach podjęcia pracy zawodowej, praktykach i stażach dla przyszłych hotelarzy i gastronomów nie tylko w Kołobrzegu. Była to doskonała okazja, abyśmy zobaczyli, jakie perspektywy zawodowe stoją przed nami po ukończeniu nauki.

Jesteśmy przekonani, że ta wycieczka była nie tylko wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, ale także inspiracją do dalszego rozwoju i realizacji marzeń o pracy w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, w szczególności Pani Dyrektor Hotelu Marine by Zdrojowa – Katarzynie Matusko i Kierownikowi Recepcji, Panu Pawłowi Brzezińskiemu za poświęcony nam czas i zaangażowanie podczas zajęć edukacyjnych w tym przepięknym hotelu, a Panom Barmanom za zachęcający do poszerzania naszych umiejętności pokaz sztuki barmańskiej i baristycznej.

Hotelarze i Gastronomicy z klasy 1b oraz Logistycy z klasy 1a i 2a
z nauczycielkami przedmiotów zawodowych:
Panią Joanną Bondarczyk i Panią Ewą Tomaszewską


[ Galeria ]

Nasz ostatni tydzień w Portugalii to nie tylko zakup pamiątek dla najbliższych, pożegnanie z naszymi pracodawcami i uroczyste wręczenie certyfikatów poświadczających odbycie stażu zawodowego w ramach programu Erasmus plus. W tym intensywnym czasie zrealizowaliśmy również kilka wartościowych wycieczek. Zachwycający podwodny świat urzekł wszystkich swoją magią w Lizbońskim Oceanarium.
Odwiedziliśmy też sanktuarium w Fatimie, miejsce ważne dla chrześcijan. Pojechaliśmy też do mekki surferów - miejscowości Nazarè, gdzie fale oceanu w okresie zimowym potrafią osiągać rekordową wysokość. Widoki z klifu, kolor wody, panie w wielowarstwowych spódnicach sprzedające lokalne specjały oraz muzyka - pozostaną w naszych wspomnieniach. Wisienką na przysłowiowym torcie była miejscowość Obidoš, gdzie czas płynie wolniej, a malownicze zaułki zapraszają do kosztowamia słynnej ginjinhi.
Zwieńczeniem naszego zawodowego wyzwania było otrzymanie certyfikatów potwierdzających zrealizowanie miesięcznych praktyk w Lizbonie.
Podczas zaledwie 4 tygodni w odległym kraju na drugim końcu Europy zrealizowaliśmy staż zawodowy, świetnie poradziliśmy sobie w języku obcym w pracy i w życiu codziennym zwiedziliśmy niezliczoną ilość miejsc, poznaliśmy kulturę i historię Portugalii a o bogactwie świata natury będą nam przypominały zgromadzone albumy zdjęć. Daliśmy radę!!! Wracamy przepełnieni pozytywną energią do działania i dalszego wzbogacania naszego doświadczenia zawodowego jak i podróżniczego.

 

 


[ Galeria ]

Dnia 22 maja w Sępólnie Krajeńskim odbyła się powiatowa licealiada w lekkiej atletyce, w której wzięła udział grupa reprezentantów naszej szkoły. Oto ich wyniki:
1. Wiktor Bala – 1 miejsce w biegu na 100 metrów,
2. Szymon Szwarc – 1 miejsce w biegu na 1500 metrów,
3. Paweł Pieczko – 2 miejsce w pchnięciu kulą,
4. Mikołaj Banach – 5 miejsce w skoku w dal,
5. Dawid Milczyński – 5 miejsce w skoku w dal.

Szymon i Wiktor wygrywając swoje konkurencje na etapie powiatowym uzyskali prawo startu w finałach wojewódzkich licealiady. Impreza ta była rozgrywana w Inowrocławiu dnia 2 czerwca. Rywalizację ukończyli odpowiednio:
Wiktor Bala – 4 miejsce w biegu na 100 m,
Szymon Szwarc – 5 miejsce w biegu na 1500 m.
Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników!


[ Galeria ]

Ostatni weekend w Portugalii obfitował w nowe doświadczenia w ramach kulturowego programu Erasmus plus. Rejs do ujścia rzeki Tag z możliwością obserwowania delfinów w ich naturalnym środowisku, przylądek Espichel i jego zapierające dech widoki, urokliwe sanktuarium maryjne na wzgórzu oraz plaża w miejscowości Sesimbra to nasze sobotnie destynacje. Niedzielę rozpoczęliśmy od eksplorowania Lizbony z różnych perspektyw podczas zaskakującej Hippo Trip - te same miejsca widziane z okien autobusu a potem od strony rzeki odkrywały przed nami swą pełną osobowość. Muzeum powozów to kolejne spotkanie z historią - każdy eksponat jawił się nie tylko jako królewski środek transportu a swoiste dzieło sztuki. Bogactwo dzielnicy Belem podziwialiśmy przez pryzmat architektury sakralnej w klasztorze Hieronimitów, z punktu widokowego na szczycie Pomnika Odkrywców oraz przy malowniczej wieży Belem. Najsmaczniejszym jednak kąskiem niedzielnej wyprawy była wizyta w najsłynniejszej lizbońskiej cukierni, strzegącej tradycyjnego przepisu na pasteis de nata i możliwość obserwowania jak ten smakołyk powstaje. Degustacja słynnych ciasteczek zachwyciłaby każdego łasucha. Ten weekend pokazał nam jak wiele jeszcze miejsc jest do odkrycia i poznania w gościnnej Portugalii.

 

 


[ Galeria ]

Hejt, agresja i cyberbezpieczeństwo!
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku odbyło się ważne spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Policji. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1A, 1B Technikum oraz 1C Szkoły Branżowej, którzy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu.
Prelekcję przeprowadzili w dwóch odsłonach aspirant sztabowa Aleksandra Bratz, aspirant sztabowy Przemysław Śledź i starszy aspirant Dawid Jankowski. Podczas spotkania omówiono m.in. problem hejtu i agresji rówieśniczej, które są coraz częściej obecne w środowisku młodzieżowym. Policjanci podkreślili, jak ważne jest wzajemne szanowanie się i tworzenie pozytywnej atmosfery wśród rówieśników.
Ważnym punktem prelekcji była także tematyka cyberbezpieczeństwa. Policjanci ostrzegali młodzież przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z internetu, takimi jak phishing, cyberprzemoc czy udostępnianie prywatnych danych. Uczniowie dowiedzieli się, jak chronić swoją prywatność i co robić w przypadku, gdy stają się ofiarami hejtu czy przemocy online.
Spotkanie miało na celu nie tylko edukację młodzieży, ale także zachęcenie do odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii oraz kształtowania postaw sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych. Policjanci zachęcali uczniów do zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji i korzystania z dostępnych form wsparcia. Wydarzenie to, było ważnym krokiem w edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i przeciwdziałania negatywnym zjawiskom w środowisku szkolnym i internetowym.

 

 


[ Galeria ]

Jak w każdy wtorek w Lizbonie, po skończonej pracy i smacznym obiedzie, wyruszyliśmy w trasę w ramach realizacji kolejnego punktu w programie kulturowym Erasmus plus. Tym razem naszym celem był pałac Ajuda- ostatnia rezydencja rodziny królewskiej. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę pałacu. Jego bogate wnętrza zachwycają zarówno licznymi dziełami sztuki malarskiej, rzeźbami, meblami jak i przedmiotami codziennego użytku. Podziwiając kolejne komnaty i poznając historię jego mieszkańców pałacu mogliśmy wyobrazić sobie luksusowe życie i rozrywki wyższych sfer w XIX wieku. Nasza Pani Przewodnik swoją historyczną opowieść wzbogaciła o liczne anegdoty z życia królewskiej rodziny. Stąpając po czerwonych dywanach mogliśmy przez chwilę poczuć się jak w bajce.

 

 


[ Galeria ]

Spotkania z kulturą i naturą - tak można nazwać kolejny weekend naszych praktyk w Portugalii. W sobotę mieliśmy okazję podziwiać spektakularną panoramę z punku widokowego na monumentalnym Cristo Rei, zajrzeć w paszczę diabła w Bocca di Inferno oraz zachwycać się pięknem oceanu w malowniczym Cabo da Roca. Perełki architektury urzekły nas w Sintrze, w pałacu Pena. Niedziela to z kolei wyjątkowa wyprawa do Porto - malownicze zakątki starego miasta urzekły nas swym urokiem. Rejs po rzece Douro pozwolił nam spojrzeć na miasto z innej perspekty wy i dostrzec magię tego zjawiskowego miejsca. Podsumowaniem naszej wycieczki było spotkanie z kulturą i tradycją związaną z produkcją słynnego na cały świat wina Porto. Wracamy pełni doświadczeń i wrażeń.

 

 


[ Galeria ]

Wczoraj po pracy udaliśmy się na zwiedzanie dzielnicy Graça. Połączyliśmy historię z najlepszą panoramą miasta: 1. Klasztor św. Wincentego – zobaczyliśmy serce lizbońskiej diecezji i podziwialiśmy kolekcją biało-niebieskich kafelków azulejos w tutejszym muzeum. 2. Panteon Narodowy – monumentalne miejsce, które od 1966 roku oddaje hołd najważniejszym postaciom w historii kraju. 3. Miradouro da Graça – to idealny azyl, gdzie można uciec od miejskiego zgiełku.To bardzo klimatyczny punkt widokowy skąd obserwowaliśmy jak u naszych stóp toczyło się codzienne życie historycznych dzielnic!

 

 


[ Galeria ]

Sobotę spędziliśmy w magicznej Évorze – mieście z duszą, gdzie historia rzymska przeplata się z klimatycznymi uliczkami Alentejo. Niedziela to z kolei powrót do Lizbony i skok w nowoczesność! Naszym pierwszym przystankiem był Pawilon Wiedzy (Pavilhão do Conhecimento). To centrum interaktywnej nauki – od fizyki po biologię. Setki eksponatów sprawiły, że poczuliśmy się jak odkrywcy! Na deser: Wieża Vasco da Gama 360°. Widok na Tag i panoramę miasta z tej perspektywy robi niesamowite wrażenie.

 

 


[ Galeria ]

Strony

Kalendarz

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
ndz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2026
 

Nr konta RR

44 8162 0003 0000 0361 2000 0010

Perspektywy 2021

Kwalifikacje Cambridge

Kwalifikacje Cambridge

BIP

DBI

Patronat

Współpraca

Twarzoksiążka